מי אנחנו

עמותת פרחי כרמיאל פועלת לחיזוק העיר כרמיאל וחיי הקהילה בה

ההיסטוריה שלנו

עמותת פרחי כרמיאל פועלת מזה למעלה משלושה עשורים בתחום החברתי בקרב ילדי ותושבי העיר כרמיאל. הפעילות מתמקדת בהעשרה בשעות הפנאי בתחומי התרבות, החינוך, המדע, האומנות, הספורט והרווחה. בנוסף לכך, העמותה פועלת לקידום ניהול והפעלת פרויקטים בתחומים אלו עבור עיריית כרמיאל, משרדי ממשלה שונים, עמותות, חברות ומפעלים. כמו כן פועלת העמותה לקידום סטודנטים. העמותה הינה מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) ובעלת אישור 46 לצורכי מס.

מתחילת דרכה לפני למעלה משלושים שנה, עמותת פרחי כרמיאל הביאה לעיר את התפיסה של בית הספר הקהילתי, שמשמעותו שמתחם הפעילות משמש כבית ספר בשעות הבוקר, ואחה"צ המתחם משמש את הקהילה בפעילויות עשירות של חוגים ופעילויות חינוכיות.

לאורך השנים, העמותה אפשרה לילדי העיר וסביבתה להשתתף בחוגי העשרה ופעילויות פנאי בסטנדרטים מהגבוהים ביותר ובמחירים שווים לכל נפש, זאת הודות לניהול ממוקד ויעיל בראשות מנכ"ל העמותה מר פרדי לסרי, הודות לחברי העמותה הפועלים בהתנדבות מלאה, ומקדישים מזמנם וניסיונם הרב שנרכש במהלך עבודתם בחברות עסקיות מהמובילות במשק, והודות לשיתוף פעולה פורה עם ההורים, מנהלות ומנהלי בתי הספר ומחלקות העירייה השונות, ובתמיכתו של ראש העיר לשעבר מר עדי אלדר.

בפעילות העמותה לקחו חלק מדי שנה 800-1,000 ילדים משמונה בתי ספר יסודיים ברחבי העיר וסביבתה, בני נוער ומבוגרים. העמותה חרטה על דגלה שוויון הזדמנויות לילדי העיר, ושאפה לאפשר מתן "חוג לכל ילד". לשם כך הפעילה העמותה מנגנון הנחות לילדים ממשפחות אשר ידן אינה משגת שיוכלו לשלוח את ילדיהן לחוגים, ובכך אפשרה לילדים רבים להשתתף בחוגים בהנחות משמעותיות. בנוסף, העמידה העמותה לרשות הילדים מערך הסעות מכל רחבי העיר.

כחלק מהמדיניות של החזרת הכספים לטובת העיר ותושביה, העמותה השקיעה רבות בתחזוקה ובשיפור המתקנים והתשתיות בבתי הספר בהם פעלה, כולל הקמת מגרשי דשא סינטטי לכדורגל, אולמות ספורט לכדורסל, ייזום והובלת פרויקט מיזוג האוויר בבתי הספר השונים ועוד. כמו כן, העמותה העמידה לרשות מנהלות ומנהלי בתי הספר תקציב לשימוש ייעודי בבתי הספר, תקציב אשר הגיע מההכנסות של העמותה וחולק מדי שנה. מקום מיוחד ב"לב" העמותה שמור לבית ספר "הפרחים", שם קמה העמותה והחלה את דרכה, ומשם הרחיבה את פעילותה לכלל בתי הספר היסודיים בעיר.

העמותה ניהלה מועדוניות לרווחת ילדי העיר, בהן קיבלו הילדים סיוע בהכנת שעורים, ארוחה חמה (ממטבח העמותה), ופעילות העשרה ענפה. מטבח העמותה סיפק כ – 300 מנות ביום לילדי העיר במחיר מוזל ובאיכות בלתי מתפשרת.

עוד עסקה העמותה בניהול ובהפעלת פרויקטים עצמאיים עבור גופים שונים בתחומים שנמצאים בליבת העשייה של העמותה. בין הגופים ניתן למנות בין היתר את עיריית כרמיאל, משרדי הממשלה השונים (כדוגמת משרד הרווחה ומשרד החינוך), קק"ל, הקרן לידידות ועוד גופים ועמותות רבות.

 

סופה של תקופה

בשנת 2017 אימצה מחלקת הספורט בעיריית כרמיאל את המלצותיה של חברה לייעוץ אסטרטגי שנשכרה על ידי העירייה, על פיהן תיושם תוכנית אב לספורט ותרבות הפנאי לעיר כרמיאל. החזון היה איחוד כלל פעילויות הספורט העממי והתחרותי תחת גוף עירוני אחד. החזון הוצג לאחרונה בחוברת "כרמיאל 2025".

לאור לחץ של עירית כרמיאל והעומד בראשה במשך שנים לממש את חזון הספורט העירוני, לחץ שהתגבר במהלך המחצית הראשונה של שנת 2021, נאלצה, עמותת פרחי כרמיאל להפסיק את פעילותה בתחום הספורט העממי לאחר 33 שנים של פעילות ענפה משמעותית ומפוארת, בהם השתתפו עשרות אלפי ילדים, נוער ובוגרים.

כתוצאה מכך:

  • "המכללה לכדורגל כרמיאל בחסות מכבי חיפה" של העמותה (כ- 450 ילדים), עברה לניהול עמותת "הפועל עירוני כרמיאל".
  • "המכללה לכדורסל כרמיאל בחסות מכבי תל אביב" (כ- 250 ילדים), עברה לניהול עמותת הישגי.
  • "להקת פרחי כרמיאל", שנוסדה לפני 30 שנה ע"י גניה לבנט ועמותת פרחי כרמיאל, עברה לניהול המתנ"ס העירוני.

למרות הכאב, האכזבה והחשש, של העמותה שהעמידה בראש סדר העדיפויות את טובת הילדים וקידום העיר, עמותת פרחי כרמיאל המדריכים וחברי העמותה, פועלים בממלכתיות, מלווים את המהלך ומייחלים להצלחתו. העמותה קוראת לילדים, בעידוד ההורים, להמשיך לעסוק בספורט העממי במסגרות החדשות.

הצלחת המהלך חשובה לילדים, לקידום הספורט העירוני ולקידום ופיתוח העיר כרמיאל.

תודה גדולה ומיוחדת למנכ"ל ה"אגדי" של עמותת פרחי כרמיאל, מר פרדי לסרי, אשר מהווה את הרוח החיה והפועמת של העמותה, במשך 33 שנים של עשייה ללא לאות.

פרדי הוא דמות המוכרת בכל בית בעיר, אשר פעילותו הייחודית תרמה רבות להצלחת העמותה. פרדי ניהל את העמותה בכישרון ובמסירות רבה, ורקם מערכות יחסים נפלאות והגונות עם ההורים, המורים, מנהלות בתי הספר, הגורמים השונים בעיריית כרמיאל ובמיוחד הילדים. חברי העמותה מאחלים לפרדי הצלחה בכל אשר יפנה!

העמותה מודה לכל המורים, המדריכים והעובדים של העמותה בעבר ובהווה. עוד תודה גדולה לכל אלו שסייעו לעמותה במשך השנים בעיריית כרמיאל, למנהלות ומנהלי בתי הספר וכמובן למתנדבים של העמותה לאורך השנים.

תם פרק אחד, ומתחיל פרק חדש.

המשימה שלנו

לאור החשיבות הרבה שעמותת פרחי כרמיאל רואה בעידוד המשך קיום הספורט העממי וכלל פעילות הפנאי של ילדי כרמיאל, הקימה העמותה קרן מלגות מיוחדת שתתמוך ותעודד את ילדי העיר שידם אינה מסגת, לעסוק בספורט עממי במסגרת חוגי הספורט, ולהשתתף בכלל החוגים בעיר.

הקרן תקרא על שם קרלוס מרנץ ז"ל, ממקימי העמותה ומתווה דרכה.

העמותה תמשיך להפעיל פרויקטים בתחומי הקהילה, החינוך והרווחה, ותפעל, בשיתוף עם תושבי העיר, להרחבת תחומי פעילותה למען הילדים והתושבים ולמען שגשוגה של העיר כרמיאל.

העמותה פונה לתושבי העיר להעלות רעיונות לפעילויות בתחומים חדשים ולהתנדב בשורות העמותה.

הערכים שלנו

מקצוענות ויעילות – העמותה מחויבת לנהל את פעילותה במקצועיות, תוך שאיפה למתן שירות יעיל וחתירה מתמדת לניצול מלוא משאביה לטובת הקהילה.

אחריות חברתית והתנדבות – העמותה תפעל מתוך אחריות חברתית ונתינה. העמותה רואה את ההתנדבות כערך חברתי מרכזי ותפעל בקרב הקהילה למימוש ערך זה בפעילותה.

שיתוף פעולה ותיאום – העמותה תפעל תוך תיאום ושיתוף פעולה בין כל הגורמים הקשורים לפעילותה.

כבוד האדם – העמותה תפעל לשמירת ערך כבוד האדם ופרטיותו.

כבוד הדדי – כל עובד או מתנדב בעמותה ינהג בכבוד, בנימוס, בהגינות ובאמון כלפי עמיתיו וימנע מפגיעה בשמם ובכבודם.

שוויוניות – העמותה מחויבת לנהוג באופן שוויוני ללא הבדל דת, גזע, מין, גיל ולאום.

רגישות – העמותה תפעל ברגישות והבנה לצרכי הקהילה בדגש לצרכי אוכלוסיות חלשות.

יושרה, מנהל תקין, שקיפות – העמותה תנהג ביושרה, תפעל לשמירה על מנהל תקין, דיווח אמין, שקיפות והימנעות מניגוד עניינים.

טובות הנאה – לא יקבל עובד עמותה או בעל תפקיד כלשהו בעמותה טובת הנאה.

צניעות – העמותה תפעל תוך שימת דגש על צניעות בפעילותה.

עצמאות – העמותה תפעל באופן עצמאי א-פוליטי ללא שיקולים זרים.

סביבה ירוקה – העמותה מעודדת סביבת עבודה ירוקה.

על העמותה וחבריה

העמותה רשומה כחוק אצל רשם העמותות במדינת ישראל. היא פועלת בהתאם לתקנות של רשם העמותות ותחת פיקוח שוטף של רואה חשבון אשר מפקח על הפעילות הכספית של העמותה.

חוק העמותות

חברי עמותת פרחי כרמיאל מתנדבים תושבי העיר הרואים בפעילותם ההתנדבותית שליחות וחובה אזרחית. חברי העמותה חרטו על דגלם לשמש סמל ומודל לפעילות חברתית ולניהול ציבורי תקין והינם עובדים בהתנדבות מלאה.

רונן הולצר
יו"ר וגזבר, BSC + הנדסאי מחשבים, עובד בחברה ממשלתית

אפרים בציר

מנהל בכיר בחברה ממשלתית
יוסי זטלמן
ועדת ביקורת, מהנדס בכיר בחברה ממשלתית

רביב מזרחי

מנהל קו ייצור
שי סולימני
ועדת ביקורת, מנהל פרויקטים בכיר בחברה ממשלתית

שחר נחום

אינטרנט ומדיה, מהנדס בכיר בחברה ממשלתית
ליאור היימן
מנהל חברה

היו מעורבים

העמותה מזמינה את הציבור לעשות הבדל ולתרום או להתנדב לפעילות במסגרת העמותה.

העמותה מפעילה לקראת תחילת שנת הלימודים קרן מלגות מיוחדת שתתמוך ותעודד את ילדי העיר שידם אינה מסגת, לעסוק בספורט עממי במסגרת חוגי הספורט, ולהשתתף בכלל החוגים בעיר.

תרומו לעמותה

עמותה הינה מלכ"ר בעלת אישור 46 לצורכי מס, ולכן תרומות לעמותה מוכרות לצורכי מס.
לתרומות אנא כתבו אלינו

התנדבו בעמותה

העמותה פונה לתושבי העיר להעלות רעיונות לפעילויות בתחומים חדשים ולהתנדב בשורות העמותה