היסטוריה

עמותת פרחי כרמיאל פועלת לחיזוק העיר כרמיאל וחיי הקהילה בה

ההיסטוריה שלנו

בשנת 2017 אימצה מחלקת הספורט בעיריית כרמיאל את המלצותיה של חברה לייעוץ אסטרטגי שנשכרה על ידי העירייה, על פיהן תיושם תוכנית אב לספורט ותרבות הפנאי לעיר כרמיאל. החזון היה איחוד כלל פעילויות הספורט העממי והתחרותי תחת גוף עירוני אחד. החזון הוצג לאחרונה בחוברת "כרמיאל 2025".

לאור לחץ של עירית כרמיאל והעומד בראשה במשך שנים לממש את חזון הספורט העירוני, לחץ שהתגבר במהלך המחצית הראשונה של שנת 2021, נאלצה, עמותת פרחי כרמיאל להפסיק את פעילותה בתחום הספורט העממי לאחר 33 שנים של פעילות ענפה משמעותית ומפוארת, בהם השתתפו עשרות אלפי ילדים, נוער ובוגרים.

כתוצאה מכך:

  • "המכללה לכדורגל כרמיאל בחסות מכבי חיפה" של העמותה (כ- 450 ילדים), עברה לניהול עמותת "הפועל עירוני כרמיאל".
  • "המכללה לכדורסל כרמיאל בחסות מכבי תל אביב" (כ- 250 ילדים), עברה לניהול עמותת הישגי.
  • "להקת פרחי כרמיאל", שנוסדה לפני 30 שנה ע"י גניה לבנט ועמותת פרחי כרמיאל, עברה לניהול המתנ"ס העירוני.

למרות הכאב, האכזבה והחשש, של העמותה שהעמידה בראש סדר העדיפויות את טובת הילדים וקידום העיר, עמותת פרחי כרמיאל המדריכים וחברי העמותה, פועלים בממלכתיות, מלווים את המהלך ומייחלים להצלחתו. העמותה קוראת לילדים, בעידוד ההורים, להמשיך לעסוק בספורט העממי במסגרות החדשות.

הצלחת המהלך חשובה לילדים, לקידום הספורט העירוני ולקידום ופיתוח העיר כרמיאל.

תודה גדולה ומיוחדת למנכ"ל ה"אגדי" של עמותת פרחי כרמיאל, מר פרדי לסרי, אשר מהווה את הרוח החיה והפועמת של העמותה, במשך 33 שנים של עשייה ללא לאות.

פרדי הוא דמות המוכרת בכל בית בעיר, אשר פעילותו הייחודית תרמה רבות להצלחת העמותה. פרדי ניהל את העמותה בכישרון ובמסירות רבה, ורקם מערכות יחסים נפלאות והגונות עם ההורים, המורים, מנהלות בתי הספר, הגורמים השונים בעיריית כרמיאל ובמיוחד הילדים. חברי העמותה מאחלים לפרדי הצלחה בכל אשר יפנה!

העמותה מודה לכל המורים, המדריכים והעובדים של העמותה בעבר ובהווה. עוד תודה גדולה לכל אלו שסייעו לעמותה במשך השנים בעיריית כרמיאל, למנהלות ומנהלי בתי הספר וכמובן למתנדבים של העמותה לאורך השנים.

חברי העמותה בעבר

קרלוס מרנץ

בצלאל גייני'ס

טל פורמן

דב בן אשר

רמי נחום

שמעון זיירמן

המכללה לכדורגל

צוות מאמנים מקצועי ומנוסה בעבודה עם ילדים בהובלתו של מנהל המכללה לכדורגל המוכר בכול בית עם ילדים בכרמיאל והסביבה, אבי גיסברג, אשר הקים את המכללה ונתן את כולו למען טובת הילדים והצלחתם. אבי גיסברג, סקאוט נבחרות ישראל הצעירות, BA בקרימינולוגיה וביטחון לאומי, בוגר בית הספר למאמנים של מכון וינגייט, בעל תעודת מאמן בכיר של אופ"א, שחקן עבר במכבי חיפה, מכבי עכו ובני סחנין, שעלה מאורוגואי בשנת 1979 לכרמיאל.

המכללה לכדורגל בחסות מכבי חיפה הייתה פתוחה לילדים מגיל 4 ועד כיתה ח' והייתה לקבוצת הספורט הגדולה בעיר אשר איפשרה להתקדם ולהגיע רחוק בעזרת צוות מאמנים מצוין המומחה לעבודה עם ילדים ונוער עם מתקנים מתקדמים, בראשם מגרשי דשא סינטטי מקורים ועוד, ובתנאים מעולים להתפתחות שחקן כדורגל וכל זאת במחיר שווא לכול נפש. המכללה לכדורגל פעלה תחת חסותה המלאה של מכבי חיפה, חסות שבאה לידי ביטוי בליווי מקצועי צמוד של צוות מכבי חיפה, מעקב אחר שחקנים, פרויקט מיוחד למצויינות בהובלה של מאמני מכבי חיפה למצטיינים החל מכיתה ה', אימון ומשחק במדים הרישמיים של מכבי חיפה, וכניסה למשחקים נבחרים של מכבי חיפה בליגת העל, באיצטדיון סמי עופר המפואר, ללא עלות.

שורה ארוכה של שחקנים גדלו במכללה לכדורגל ועברו לשחק בשורות קבוצות הליגה של מכבי חיפה. כמו כן, בוגרי המכללה לכדורגל שחקו, משחקים ומככבים בקבוצות מכרמיאל ובקבוצות נוספות כגון קרית שמונה, הפועל חיפה, הפועל עכו, מכבי נתניה, הפועל תל אביב ובנבחרות הצעירות של ישראל.

המכללה לכודורגל הפכה לשם דבר בכל אזור הצפון והייתה בקשרים עם סקאוטים של קבוצות מהארץ ומחו"ל וכן סקאוטים של נבחרות ישראל. המכללה לכדורגל לא החזיקה בכרטיסי שחקן כך שכול שחקן יכול היה לבחור להמשיך לשחק בקבוצות הליגה הכרמיאליות או בכול קבוצה אחרת שיחפוץ.

המכללה לכדורסל

המכללה לכדורסל כרמיאל בחסות מכבי תל אביב הייתה אחד מבתי הספר לכדורסל המובילים בצפון למעלה מ- 20 שנה. במכללה לכדורסל התאמנו ילדים מכול הגילאים, החל מגיל הגן ועד כיתה ח'. משורות המכללה גדלו שחקנים ושחקניות המשחקים כיום בכדורסל תחרותי ברמות גבוהות ביותר ביניהם שחקנים אשר משתייכים לסגלים של נבחרות ישראל השונות.

המכללה לכדורסל הוקמה ונוהלה ע"י גיא כהן אשר שימש גם כמאמן ראשי במכללה. גיא הוא בוגר בית הספר למאמנים במכון ווינגייט במסלול כדורסל וכושר גופני, בעל תואר ראשון בחינוך וסוצליולוגיה ובעל תואר שני במינהל ציבורי למנהלים בכירים מאוניברסיטת חיפה, מאמן כדורסל וכושר בכיר, מומחה לאימון ילדים. גיא, יחד עם צוות מאמנים מקצועי ומצוין בעל ניסיון ומומחיות בעבודה עם ילדים, הביאו את המכללה לכדורסל להישגים מאוד מרשימים ובעיקר משכו לשורות המכללה ילדים רבים מתוך אהבת הספורט והערכה רבה לצוות המאמנים. ההצלחה באה מהתפיסה שבראש עומדת הנאת הילדים מהפעילויות, הטמעת ערכים חינוכיים, הקניית הרגלים ספורטיביים נכונים לחיים, חיזוק הבטחון העצמי ובעיקר התקדמות מותאמת אישית לכול ילד. במכללה התאמנה גם נבחרת בנות איכותית אשר פעלה על פי תוכנית מקצועית מיוחדת המותאמת לבנות וכן קבוצת מצויינות לילדים מצטיינים אשר זכו לאימונים מתוגברים.

המכללה לכדורסל פעלה תחת חסותה של מכבי תל אביב, חסות שבאה לידי ביטוי בפגישות עם שחקני מכבי תל אביב, באימון ומשחק במדים הרישמיים של מכבי תל אביב, וכניסה למשחקים נבחרים של מכבי תל אביב בליגת העל, בהיכל נוקיה המפואר, ללא עלות.

מועדון האופניים

מועדון האופניים כרמיאל פעל בכרמיאל מעל לעשור בניהולו הובלתו של עופר נבט. עופר הוא מדריך מוסמך מטעם מכון ווינגייט בעל ניסיון רב שנים בתחום האופניים. מועדון האופניים הפעיל חוגים לרכיבה על אופני שטח כאשר הדגש הוא על הנאה ולא על התחרותיות. הילדים לומדים יסודות נכונים, נחשפים לאתגרים שנבנים בהדרגה עם פחות סיכון ועם השגחה ותיקון שגיאות. הרכיבה בקבוצה מקנה מסגרת חברתית לילדים עם אהבה משותפת. הילדים לומדים זה מזה ומתמרצים זה את זה להתקדם והתגבר על אתגרים חדשים. הילדים יצאו לטיולי רכיבה בטבע בסביבת כרמיאל וברחבי הארץ להיכרות עם הסביבה ופגישה עם ילדים מישובים אחרים. ההשתתפות בחוגי הרכיבה הקנו לילדים ביטחון ביכולתם לעמוד באתגרים, הרחבת אופקים, סבלנות, ארגון וריכוז התורמים להצלחתם בכל מסגרת ובמיוחד בבית הספר.

מועדון האופניים הפעיל בנוסף תוכנית של עופר נבט לפעילויות אופניים לילדים עם צרכים מיוחדים. במסגרת זו מגיעים למוסד החינוכי בשעות הלמידה ומוציאים ילד לרכיבה פרטנית בהם הוא נחשף להוראות, שווי משקל, מרחב אישי והתחשבות בחבר שמאוד משמעותיים עבורם ולעיתים יותר אפקטיביים לקידומם מאשר בכיתה. עוד הפעיל מועדון הרכיבה את תוכנית "מדריכים בדרכים" בבתי הספר, תוכנית חשובה של זהירות בדרכים להדרכה עיונית והתנסות מעשית ברכיבה על אופניים.

להקת פרחי כרמיאל

להקת פרחי כרמיאל לריקודים סלונים ולטינו אמריקאים, אשר פעלה בהצלחה רבה במשך קרוב לשלושה עשורים, בהדרכתה וניהולה האומנותית והכוראוגרפית של גניה לבנט, יקירת העיר כרמיאל, בעלת תואר ראשון בריקוד ותואר שני בחינוך, אשר עלתה לארץ מאוקראינה ב- 1990 והלהקה הייתה למפעל חייה. בלהקה למדו בקבוצות ילדים, נוער ומבוגרים. תלמידי הלהקה השתתפו בתחרויות פנימיות וארציות ובינלאומיות ומופעים כשגרירים של העיר כרמיאל ומדינת ישראל במקומות רבים בארץ ובחו"ל והביאו גאווה רבה ותרמו לחיזוק ענף הריקודים הסלונים בישראל. הלהקה שימשה בית חם לרקדנים ומקום לצמיחה, חיזוק הביטחון העצמי ויכולת התמדה התורמים רבות להצלחתם בלימודים. לצידה של גניה פעל הכוריאוגרף יורי אינגרמן וכן מדריכים רבים בוגרי הלהקה.

ג'יוג'יטסו

החוג פעל יותר מעשור בניהולו המקצועי של דוד בנימין, חלוץ ה- MMA בישראל וראש ארגון רויס גרייסי ישראל. החוג היה פתוח למגוון גילאים רחב, החל מגיל הגן ועד בוגרים. החוג שיפר את הביטחון העצמי, והקנה יכול הגנה עצמית באמצעות אימונים מהנים והקניית ערכים ומשמעת עצמית. עוד האימונים תרמו לחיזוק ועיצוב הגוף, חיזוק חגורת הכתפיים ושיפור המוטוריקה והיציבה. המתאמנים השתתפו בתחרויות וסמינרים מקצועיים מקצועיים מדי שנה וזכו להישגים והערכה רבה בארץ ובחו"ל.