אירועים בחו"ל

אירועים בחו"ל

הלהקה בביקור בגרמניה

יולי 2019

להקת הריקודים הסלוניים "פרחי כרמיאל" חזרה ברביעי האחרון ממסע הופעות בגרמניה. הלהקה הוזמנה על ידי האקדמיה על שם יאנוש קורצ'ק שבמינכן ועל ידי הקהילה של העיר התאומה של כרמיאל בגרמניה- מרינג. קישור

במסגרת הנסיעה להקת פרחי כרמיאל הופיעה במספר מקומות וזכתה לקבלת פנים חמה במיוחד.

ביומיים הראשונים התארחה הלהקה במינכן והרקדנים התיידדו עם הצעירים שבאקדמיה על ידי השתתפות במשחק הדומה ל-"מירוץ למיליון", וסיור בעקבותיו חקרו הרקדנים את מינכן וכך הכירו את ההיסטוריה המקומית. בנוסף סירו במוזיאון  ולמדו על חיי היהודים בתקופת מלחמת העולם השניה והשואה, ביקרו בכפר האולימפי וקיבלו הסבר על הטבח באולימפיאדת מינכן.

הלהקה ביקרה בבית ספר בעיירה GUZENHAUSEN, ובמהלך הביקור רקדני הלהקה העבירו סדנאות של ריקוד הממבו והדיסקו המועברות גם כן בכיתות רוקדות בבתי הספר בכרמיאל. התלמידים בבתי הספר נהנו מאוד מהסדנאות והתלהבו רבות מהמופע.

לאחר השהות הראשונית במינכן אצל האקדמיה על שם יאנוש קורצ'ק, עברה הלהקה למרינג, העיר התאומה של כרמיאל בגרמניה, ושם לנו בבתיהם של תושבים מקומיים. במסגרת השהות במרינג, הופיעה הלהקה בפסטיבל ישראל המוקדש כולו לדיונים על ישראל ושיחות חיוביות הנוגעות למדינתנו וליצירת שלום. פרחי כרמיאל הופיעו פעמיים בפני הקהל המכובד וייצגו את כרמיאל וישראל בכבוד רב. בסיום ההופעה שרו את המנון התקווה ורבים מהאנשים דמעו מהתרגשות. הילדים נפרדו מהמשפחות במרינג והחליפו טלפונים כדי לשמור על קשר.

לאחר השהות במרינג חזרה הלהקה למינכן עד לסיום המסע. במהלך הימים האחרונים במינכן הלהקה ביקרה במחנה הריכוז וההשמדה דכאו. הרקדנים למדו רבות מהסיור המעניין אשר דיבר על שואת היהודים באירופה בכלל ובגרמניה בפרט. בסיום הסיור, הרקדנים הופיעו בטקס שהכינו מבעוד מועד, הדליקו נרות נשמה, ניגנו ושרו את המנון התקווה כאמירה ברורה – "לא עוד".

ביום האחרון למסע, הלהקה הופיעה באירוע חגיגי של האקדמיה על שם יאנוש קורצ'אק, לשם הגיעו אורחים מיוחדים, רבים מהם יהודים. הלהקה הופיעה וריגשה מאוד את הקהל.

היה זה מסע מוצלח מאוד ללהקת פרחי כרמיאל אשר התקבלה בהערכה ובאהבה גדולה אצל הקהל הגרמני ואצל המארחים אשר שומרים איתנו על קשר שנים רבות. הרקדנים נהנו, חוו חוויות חיוביות משמעותיות ואף למדו על ארצם.

בתחילת השנה, עמותת פרחי כרמיאל תפתח את ההרשמה ללהקת הריקודים הסלוניים פרחי כרמיאל וכולכם מוזמנים להרשם במשרדי העמותה או במספר הטלפון 049905712. כמו כן אפשר להרשם דרך אתר העמותה  תחת השם עמותת  פרחי כרמיאל בגוגל.

הלהקה בביקור באוקראינה

דצמבר 2016

 

הלהקה בביקור בארצות הברית

אפריל 2016

טופס בקשת ויזה לארה"ב

הלהקה בביקור בגרמניה וצרפת

אוגוסט 2011

הלהקה בביקור בגרמניה

ספטמבר 2008

הלהקה בפסטיבל מירבל בעיר מץ שבצרפת אוגוסט 2005

הלהקה השתתפה באוגוסט 2005 בפסטיבל מירבל בעיר מץ אשר בצרפת.
בעיר מץ קיימת קהילה יהודית מדהימה אשר עטפה את הלהקה בחום ואהבה במשך כל הביקור.
המופע המרכזי של הלהקה נחל הצלחה גדולה וקצר שבחים רבים.
הקהל עמד על רגליו והגיב בהתלהבות ובמחיאות כפיים סוערות ודרש הדרן.
התקשורת הייתה סביב הלהקה במשך כל שהותה בצרפת והדבר בא לידי ביטוי בכתבות בעיתונות ובטלוויזיה.